Stackpole Electronics Inc CSS2512JT27L0 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 695 ratings
CSS2512JT27L0 main image
Model Number
CSS2512JT27L0
Datasheet
CSS2512JT27L0 PDF
Description
RES 0.027 OHM 5% 2W 2512
Resistance
27 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.246" L x 0.130" W (6.25mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)