Stackpole Electronics Inc CSRT2512FT7R50-UP (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 870 ratings
CSRT2512FT7R50-UP main image
Model Number
CSRT2512FT7R50-UP
Datasheet
CSRT2512FT7R50-UP PDF
Description
RES 7.5 OHM 1% 3.5W 2512
Series
CSRT
Resistance
7.5 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3.5W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)