Stackpole Electronics Inc CSRT2512FT75L0-UP In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 878 ratings
CSRT2512FT75L0-UP main image
Model Number
CSRT2512FT75L0-UP
Datasheet
CSRT2512FT75L0-UP PDF
Description
RES 0.075 OHM 1% 3.5W 2512
In Stock : 8900
Resistance
75 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3.5W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)