Stackpole Electronics Inc CSRT2512FT62L0-UP (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 842 ratings
CSRT2512FT62L0-UP main image
Model Number
CSRT2512FT62L0-UP
Datasheet
CSRT2512FT62L0-UP PDF
Description
RES 0.062 OHM 1% 3.5W 2512
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
62 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3.5W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)