Stackpole Electronics Inc CSRT2512FT51L0-UP (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 774 ratings
CSRT2512FT51L0-UP main image
Model Number
CSRT2512FT51L0-UP
Datasheet
CSRT2512FT51L0-UP PDF
Description
RES 0.051 OHM 1% 3.5W 2512
Resistance
51 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3.5W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)