Stackpole Electronics Inc CSRT2512FT1R30-UP (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 690 ratings
CSRT2512FT1R30-UP main image
Model Number
CSRT2512FT1R30-UP
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CSRT2512FT1R30-UP PDF
Description
RES 1.3 OHM 1% 3.5W 2512
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CSRT
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
1.3 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3.5W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)