Stackpole Electronics Inc CSRT2512FT10R0-UP In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 821 ratings
CSRT2512FT10R0-UP main image
Model Number
CSRT2512FT10R0-UP
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CSRT2512FT10R0-UP PDF
Description
RES 10 OHM 1% 3.5W 2512
In Stock : 11145
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CSRT
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3.5W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)