Stackpole Electronics Inc CSRT1210FTR130 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 754 ratings
CSRT1210FTR130 main image
Model Number
CSRT1210FTR130
Datasheet
CSRT1210FTR130 PDF
Description
RES 0.13 OHM 1% 1W 1210
Series
CSRT
Resistance
130 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)