Stackpole Electronics Inc CSRN2512FTR240 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 755 ratings
CSRN2512FTR240 main image
Model Number
CSRN2512FTR240
Datasheet
CSRN2512FTR240 PDF
Description
RES 0.24 OHM 1% 2W 2512
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
240 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)