Stackpole Electronics Inc CSRN2512FTR200 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 695 ratings
CSRN2512FTR200 main image
Model Number
CSRN2512FTR200
Datasheet
CSRN2512FTR200 PDF
Description
RES 0.2 OHM 1% 2W 2512
In Stock : 4101
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Tape & Reel
Resistance
200 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)