Stackpole Electronics Inc CSRN2512FKR680 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 808 ratings
CSRN2512FKR680 main image
Model Number
CSRN2512FKR680
Datasheet
CSRN2512FKR680 PDF
Description
RES 0.68 OHM 1% 2W 2512
In Stock : 5799
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
680 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)