Stackpole Electronics Inc CSRN2512FK62L0 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 657 ratings
CSRN2512FK62L0 main image
Model Number
CSRN2512FK62L0
Datasheet
CSRN2512FK62L0 PDF
Description
RES 0.062 OHM 1% 2W 2512
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
62 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)