Stackpole Electronics Inc CSRN2512FK40L0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 872 ratings
CSRN2512FK40L0 main image
Model Number
CSRN2512FK40L0
Datasheet
CSRN2512FK40L0 PDF
Description
RES 0.04 OHM 1% 2W 2512
In Stock : 19899
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
40 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)