Stackpole Electronics Inc CSRN2010JTR680 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 708 ratings
CSRN2010JTR680 main image
Model Number
CSRN2010JTR680
Datasheet
CSRN2010JTR680 PDF
Description
RES 0.68 OHM 5% 1W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
680 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Features
Current Sense
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)