Stackpole Electronics Inc CSRN2010JT11L0 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 702 ratings
CSRN2010JT11L0 main image
Model Number
CSRN2010JT11L0
Datasheet
CSRN2010JT11L0 PDF
Description
RES 0.011 OHM 5% 1W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
11 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)