Stackpole Electronics Inc CSRN2010FTR374 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 725 ratings
CSRN2010FTR374 main image
Model Number
CSRN2010FTR374
Datasheet
CSRN2010FTR374 PDF
Description
RES 0.374 OHM 1% 1W 2010
In Stock : 4039
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
374 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Features
Current Sense
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)