Stackpole Electronics Inc CSRN2010FTR250 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 773 ratings
CSRN2010FTR250 main image
Model Number
CSRN2010FTR250
Datasheet
CSRN2010FTR250 PDF
Description
RES 0.25 OHM 1% 1W 2010
In Stock : 3
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
250 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)