Stackpole Electronics Inc CSRN2010FT13L0 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 877 ratings
CSRN2010FT13L0 main image
Model Number
CSRN2010FT13L0
Datasheet
CSRN2010FT13L0 PDF
Description
RES 0.013 OHM 1% 1W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
13 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)