Stackpole Electronics Inc CSRN2010FK30L0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 855 ratings
CSRN2010FK30L0 main image
Model Number
CSRN2010FK30L0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CSRN2010FK30L0 PDF
Description
RES 0.03 OHM 1% 1W 2010
In Stock : 1864
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CSRN
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
30 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
Current Sense
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)