Stackpole Electronics Inc CSRF2512JT27L0 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 641 ratings
CSRF2512JT27L0 main image
Model Number
CSRF2512JT27L0
Datasheet
CSRF2512JT27L0 PDF
Description
RES 0.027 OHM 5% 2W 2512
Resistance
27 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.254" L x 0.128" W (6.45mm x 3.25mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)