Stackpole Electronics Inc CSRF2512JT11L0 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 793 ratings
CSRF2512JT11L0 main image
Model Number
CSRF2512JT11L0
Datasheet
CSRF2512JT11L0 PDF
Description
RES 0.011 OHM 5% 2W 2512
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
11 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.254" L x 0.128" W (6.45mm x 3.25mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)