Stackpole Electronics Inc CSRF2512FT50L0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 864 ratings
CSRF2512FT50L0 main image
Model Number
CSRF2512FT50L0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CSRF2512FT50L0 PDF
Description
RES 0.05 OHM 1% 2W 2512
In Stock : 12393
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CSRF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
50 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Composition
Metal Foil
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.254" L x 0.128" W (6.45mm x 3.25mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)