Stackpole Electronics Inc CSRF2512FK25L0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 784 ratings
CSRF2512FK25L0 main image
Model Number
CSRF2512FK25L0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CSRF2512FK25L0 PDF
Description
RES 0.025 OHM 1% 2W 2512
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CSRF
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Resistance
25 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Composition
Metal Foil
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.254" L x 0.128" W (6.45mm x 3.25mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)