Stackpole Electronics Inc CSRF0805FT10L0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 864 ratings
CSRF0805FT10L0 main image
Model Number
CSRF0805FT10L0
Datasheet
CSRF0805FT10L0 PDF
Description
RES 0.01 OHM 1% 1/2W 0805
In Stock : 13495
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
CSRF
Packaging
Cut Tape
Resistance
10 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Metal Foil
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)