Stackpole Electronics Inc CSR2010JK30L0 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 741 ratings
CSR2010JK30L0 main image
Model Number
CSR2010JK30L0
Datasheet
CSR2010JK30L0 PDF
Description
RES 0.03 OHM 5% 1W 2010
Resistance
30 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.100" W (5.00mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)