Stackpole Electronics Inc CSR2010FTR750 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 759 ratings
CSR2010FTR750 main image
Model Number
CSR2010FTR750
Datasheet
CSR2010FTR750 PDF
Description
RES 0.75 OHM 1% 1W 2010
In Stock : 5
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
CSR
Packaging
Cut Tape
Resistance
750 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
Current Sense
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.100" W (5.00mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)