Stackpole Electronics Inc CSR2010FK25L0 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 615 ratings
CSR2010FK25L0 main image
Model Number
CSR2010FK25L0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CSR2010FK25L0 PDF
Description
RES 0.025 OHM 1% 1W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CSR
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
25 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
Current Sense
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Size / Dimension
0.197" L x 0.100" W (5.00mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)