Stackpole Electronics Inc CSR1225FKR910 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 845 ratings
CSR1225FKR910 main image
Model Number
CSR1225FKR910
Datasheet
CSR1225FKR910 PDF
Description
RES 0.91 OHM 1% 3W 1225
Resistance
910 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package
1225
Size / Dimension
0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)