Stackpole Electronics Inc CSR1225FK2R00 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 647 ratings
CSR1225FK2R00 main image
Model Number
CSR1225FK2R00
Datasheet
CSR1225FK2R00 PDF
Description
RES 2 OHM 1% 3W 1225
Resistance
2 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package
1225
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.254" W (3.20mm x 6.45mm)
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)