Stackpole Electronics Inc CSR1210FTR100 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 682 ratings
CSR1210FTR100 main image
Model Number
CSR1210FTR100
Datasheet
CSR1210FTR100 PDF
Description
RES 0.1 OHM 1% 1/2W 1210
In Stock : 5959
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
100 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3125 Metric)
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)