Stackpole Electronics Inc CSR1206FKR750 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 729 ratings
CSR1206FKR750 main image
Model Number
CSR1206FKR750
Datasheet
CSR1206FKR750 PDF
Description
RES 0.75 OHM 1% 1/2W 1206
In Stock : 9865
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
750 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)