Stackpole Electronics Inc CSR1206FKR620 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 795 ratings
CSR1206FKR620 main image
Model Number
CSR1206FKR620
Datasheet
CSR1206FKR620 PDF
Description
RES 0.62 OHM 1% 1/2W 1206
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
620 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)