Stackpole Electronics Inc CSR0805JTR100 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 618 ratings
CSR0805JTR100 main image
Model Number
CSR0805JTR100
Datasheet
CSR0805JTR100 PDF
Description
RES 0.1 OHM 5% 1/4W 0805
In Stock : 18534
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
100 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)