Stackpole Electronics Inc CSR0805FKR830 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 713 ratings
CSR0805FKR830 main image
Model Number
CSR0805FKR830
Datasheet
CSR0805FKR830 PDF
Description
RES 0.83 OHM 1% 1/4W 0805
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
830 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)