Stackpole Electronics Inc CSR0603JK20L0 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 858 ratings
CSR0603JK20L0 main image
Model Number
CSR0603JK20L0
Datasheet
CSR0603JK20L0 PDF
Description
RES 0.02 OHM 5% 1/8W 0603
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
20 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)