Stackpole Electronics Inc CSR0603FT30L0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 804 ratings
CSR0603FT30L0 main image
Model Number
CSR0603FT30L0
Datasheet
CSR0603FT30L0 PDF
Description
RES 0.03 OHM 1% 1/8W 0603
Resistance
30 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)