Stackpole Electronics Inc CSNL2010JT24L0 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 714 ratings
CSNL2010JT24L0 main image
Model Number
CSNL2010JT24L0
Datasheet
CSNL2010JT24L0 PDF
Description
RES 0.024 OHM 5% 1.5W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Resistance
24 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1.5W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)