Stackpole Electronics Inc CSNL2010FT25L0 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 875 ratings
CSNL2010FT25L0 main image
Model Number
CSNL2010FT25L0
Datasheet
CSNL2010FT25L0 PDF
Description
RES 0.025 OHM 1% 1.5W 2010
In Stock : 4409
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Resistance
25 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1.5W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)