Stackpole Electronics Inc CSNL2010FT12L0 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 699 ratings
CSNL2010FT12L0 main image
Model Number
CSNL2010FT12L0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CSNL2010FT12L0 PDF
Description
RES 0.012 OHM 1% 1.5W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CSNL
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
12 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1.5W
Composition
Metal Element
Features
Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)