Stackpole Electronics Inc CSNL1206FT10L0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 838 ratings
CSNL1206FT10L0 main image
Model Number
CSNL1206FT10L0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CSNL1206FT10L0 PDF
Description
RES 0.01 OHM 1% 1W 1206
In Stock : 16005
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CSNL
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
10 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Element
Features
Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)