Stackpole Electronics Inc CSM2512FT33L0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 750 ratings
CSM2512FT33L0 main image
Model Number
CSM2512FT33L0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CSM2512FT33L0 PDF
Description
RES 0.033 OHM 1% 3W 2512
In Stock : 3569
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CSM
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
33 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Composition
Metal Element
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)