Stackpole Electronics Inc CSM2512FT30L0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 785 ratings
CSM2512FT30L0 main image
Model Number
CSM2512FT30L0
Datasheet
CSM2512FT30L0 PDF
Description
RES 0.03 OHM 1% 3W 2512
In Stock : 1492
Select packaging:
Packaging
Cut Tape
Resistance
30 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
2512
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)