Stackpole Electronics Inc CSM2512FT22L0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 705 ratings
CSM2512FT22L0 main image
Model Number
CSM2512FT22L0
Datasheet
CSM2512FT22L0 PDF
Description
RES 0.022 OHM 1% 3W 2512
In Stock : 19699
Select packaging:
Packaging
Cut Tape
Resistance
22 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
2512
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)