Stackpole Electronics Inc CSM2512FT12L0 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 689 ratings
CSM2512FT12L0 main image
Model Number
CSM2512FT12L0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CSM2512FT12L0 PDF
Description
RES 0.012 OHM 1% 3W 2512
In Stock : 8543
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CSM
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
12 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Composition
Metal Element
Features
Current Sense
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)