Stackpole Electronics Inc CFM14JT51K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 759 ratings
CFM14JT51K0 main image
Model Number
CFM14JT51K0
Datasheet
CFM14JT51K0 PDF
Description
RES 51K OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock : 10015
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
51 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)