Stackpole Electronics Inc CFM14JT36K0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 751 ratings
CFM14JT36K0 main image
Model Number
CFM14JT36K0
Datasheet
CFM14JT36K0 PDF
Description
RES 36K OHM 5% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
36 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)