Stackpole Electronics Inc CFM14JT1M10 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 667 ratings
CFM14JT1M10 main image
Model Number
CFM14JT1M10
Datasheet
CFM14JT1M10 PDF
Description
RES 1.1M OHM 5% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
1.1 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)