Stackpole Electronics Inc CFM14JA3K90 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 668 ratings
CFM14JA3K90 main image
Model Number
CFM14JA3K90
Datasheet
CFM14JA3K90 PDF
Description
RES 3.9K OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock : 10622
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
3.9 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)