Stackpole Electronics Inc CFM14GT100K (1 Tape & Reel)
4.9 722 ratings
CFM14GT100K main image
Model Number
CFM14GT100K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
CFM14GT100K PDF
Description
RES 100K OHM 2% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CFM
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
100 kOhms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Carbon Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
0/ -850ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)