Stackpole Electronics Inc CFM12JT82R0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 822 ratings
CFM12JT82R0 main image
Model Number
CFM12JT82R0
Datasheet
CFM12JT82R0 PDF
Description
RES 82 OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 18784
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
82 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)